Calceolaria - pěstování ze semen od setí po sbírání

Chtěl bych vědět podrobně o takové květině, jako je kalceolárie, rostoucí ze semen této kultury. Nedávno jsem viděl, jak kvete, a právě jsem onemocněl, květenství vypadá tak neobvykle a krásně. K sazenicím nemám moc dobrý „vztah“, takže jsem hledal řízky nebo řízky. Ale nemůžeme najít takovou věc, takže musíte stále zasít semena. Už jsem si je objednal na internetu a teď nám povím o nuancích výsadby a opuštění.

calceolaria rostoucí ze semen Tato nádherná květina se zde nejčastěji pěstuje jako vnitřní kultura a roční. Vegetativní reprodukce se proto nijak zvlášť neprovádí, protože ne každému se v zimě podaří konzervovat keř. Calceolaria, pěstovaná ze semen, která se používá jako hlavní metoda šlechtění, je snem mnoha pěstitelů květin. Získat sazenice bude sice vyžadovat určité úsilí a trpělivost, ale bude to stát za to. Jeho neobvyklé velké květy, podobné pestrobarevným botám, nemají mezi pokojovými plodinami obdoby. Kvete na jaře a některé odrůdy mohou trvat téměř šest měsíců.

Ze 300 rostlinných druhů se ve vnitřních podmínkách pěstuje pouze jeden - crenate calceolaria. Ale má velmi velkou odrůdovou odrůdu a širokou paletu barevných hybridů. Dominují v něm různé odstíny žluté a červené, ale mnoho druhů má složitý vzor.

Kdy zasít

doba setí

Obecně lze kalceolárii pěstovat po celý rok. Vše záleží na tom, kdy chcete kvést:

  • únorové plodiny budou v létě kvést a můžete dokonce vynést keře do zahrady;
  • Calceolaria zaseta v létě bude kvést brzy na jaře;
  • Dubnové sazenice budou budovat na podzim.

calceolaria

Při rozhodování, kdy zasít, se zaměřte na 6měsíční období. Přibližně tolik času je zapotřebí, aby sazenice od okamžiku klíčení vstoupily do fáze kvetení.

Calceolaria - pěstování ze semen

Při výsadbě květu se semenem se setkáte se dvěma problémy. Za prvé, semena jsou velmi malá a za druhé, semenáčky jsou velmi "těsné" a vyvíjejí se nerovnoměrně. Z jednoho výsevu mohou mít keře různé výšky a kvetou v různých časech. U některých odrůd dochází ke kvetení pouze 7-8 měsíců po klíčení.

výhonky kalceolárieAle nic nemůže zastavit skutečné květinové dívky, takže kupujeme semena a zasijeme je pro sazenice. Vzhledem k mikroskopické povaze sadby bereme půdu nutně lehkou. Jinak křehké výhonky prostě nebudou schopné prorazit těžkou půdu. Naléváme Podklad do podnosu a nahoře rozdrťte malým množstvím písku. A už na písku zasijeme kalceolárii. Pouze na povrchu půdy! Je nemožné naplnit semena shora půdou, nevyklíčí. Zakryjte fólií a umístěte na teplé a světlé místo pro klíčení. Teplo pro plodiny však není tak důležité jako osvětlení.

Péče o sazenice

sazenice calceolaria rostoucí ze semenKvětina „boty“ je velmi náročná na vysokou vlhkost vzduchu. Udržování sazenic pod fólií co nejdéle je proto ideální volbou pro udržení vlhkosti. Koneckonců je nemožné jej zvýšit postřikem, protože načechrané listy se to nelíbí a zmizí. Jednou týdně zalijeme naše sazenice ze stříkačky a větráme úkryt. Udržujeme teplotu ne vyšší než 18 ° C, aby se sazenice neroztahovaly.

Zimní plodiny musí být osvětleny.

Když mají sazenice pár skutečných listů, ponoříme je do samostatné, ale stále malé misky.Velký kontejner bude potřeba pouze za měsíc, pro druhý výběr. Hnojení začneme až po zavázání pupenů, přičemž použijeme poloviční dávku.

Výsev kalceolárie pro sazenice

Zahrada

Dům

Zařízení