Volný způsob, jak zlepšit plodnost - střídání plodin

střídání plodin Nejlepší odrůdy plodin, super-nové metody hubení škůdců a pěstování dvakrát ročně bohužel nezvyšují výnosy. Je tedy čas vyzkoušet střídání plodin. Ačkoli je metoda ekonomická, nelze ji nazvat jednoduchou. Implementace technologie vyžaduje pečlivé plánování a porozumění.

Cesta do podsvětí

Jedno přísloví říká: „Pracujte až do noci, ale moudře.“ Přes pečlivé kroky zemědělců může být výsledek špatný. Důvod často spočívá ve vlastnostech půdy. Kultivované rostliny absorbují z půdy nejen draslík, fosfor a dusík, ale také sloučeniny těchto chemických prvků. Při výsadbě na stejném místě, například bramborách, se proto mění složení půdy a klesá plodnost. Již neobsahuje takový přísun živin, které jsou nezbytné pro kultivaci.

Odpad je důsledkem života rostlin. To, že jsou neustále v toxických sekrecích, je pro ně plné nemoci a vyčerpání. Situaci zhoršují spory a škůdci, kteří se na místě zakořenili.

Výstup je velmi blízko - střídání plodin

Abyste na své haciendě nepracovali zbytečně, musíte připojit jedinečnou metodu střídání plodin. Takže místo brambor po 3-4 letech se doporučuje pěstovat:

Na rozdíl od kořenové zeleniny jedí úplně jiná „jídla“ - mikroprvky. Jejich kořenový systém absorbuje vlhkost na jiné úrovni. Tyto rostliny nezajímají škůdce předchůdce plodin, bramboráky bramborové a patogenní výtrusy.

Používá se také krátký cyklus obohacování půdy. Pro zimní období nebo před výsadbou (jakmile se sníh roztaje) je zahrada oseta žitem / hořčicí.

Princip této substituce je jednoduchý. Když je Země naložena některými odrůdami, pak v tuto chvíli spočívá na ostatních. O několik let později plánuje medová agarika rošádu. Rajčata se vysazují na původním místě po 6 letech.

Střídání je zdravý životní styl pro zeleninu

Vrhnout se bezstarostně na technologii střídání plodin je nebezpečné. Jedná se o dlouhý proces a může trvat mnoho let. Pokud si pospíšíte, těžkosti se nevyhnete. Nejprve studují vlastnosti webu dobře:

  • zaujatost;
  • zastíněné oblasti;
  • sběr / graf plodin na něm pěstovaných.

V agronomii existuje kniha „Historie polí“. Obsahuje poznámky o tom, co a kdy byla půda oplodněna, co bylo zaseto a jaká plodina byla nahrazena. Zahradník by si proto měl založit vlastní notebook. Čerpá:

  • zajetí terénu;
  • umístění luštěnin, okopanin, obilovin a náročných odrůd (pro každý rok);
  • harmonogram setí zeleného hnoje;
  • doba krmení / kultivace.

Čím menší je zahrada, tím přesněji jsou tyto výpočty prováděny. Odborníci mimo jiné doporučují spustit na vaší plantáži systém trvalých záhonů. Je žádoucí, aby zabíraly polovinu území.

Samozřejmě je vždy těžké představit něco nového, ale bez toho nebude možné žít.

Zahrada

Dům

Zařízení