Čtyři osvědčené způsoby resuscitace, pokud má orchidej všechny kořeny shnilé, co dělat, aby rostla

Pomozte zachránit mého miláčku - všechny kořeny orchideje zhnilo, co mám dělat, aby nezemřela a je to možné? Mám dvě takové rostliny, nejhorší je tygří phalaenopsis. A existuje další odrůda, bílá, ale alespoň pár kusů zůstává se vzdušnými kořeny. Jak jim můžete pomoci růst kořeny? Pokud ji vložím do vody, nebudou zásuvky úplně hnít?

orchidej má všechny kořeny shnilé, co dělat Nikoho nepřekvapíte exotickými orchidejemi, protože jsou téměř v každém domě. Ale ne každý se naučil, jak pečovat o epifity a velmi často jej vyplňují, v důsledku čehož kořenový systém zmizí. Je to přetečení, které je nejčastěji hlavním důvodem, proč všechny kořeny orchideje hnily, co dělat v tomto případě?

Nejprve nespěchejte, abyste okamžitě vyhodili květinu, protože ji lze stále zachránit, i když není jediný kořen. Orchidej je vyživován nejen kořeny, ale také listovými deskami, které akumulují vlhkost a živiny a postupně je uvolňují. Po nějakou dobu bude mít zásuvka bez kořenů stále napájení. A to jí stačí na to, aby si vypěstovala nové kořeny.

Orchidej shnil všechny kořeny - co dělat

příprava orchideje na resuscitaci

Později budete analyzovat důvody, proč se elastické zelené kořeny změnily na slizké a rozpadající se nitky. Do té doby je první věcí, kterou musíte udělat, je oživit rostlinu, jinak bude hniloba stoupat výše. Pokud zasáhne krk a celý vývod, nebude šance na přežití.

Nyní o hlavní věci - před odesláním orchideje ke zakořenění ji dobře očistěte. Je důležité odstranit všechny shnilé části a kořeny a dokonce i část kořenového límce, pokud se tam hniloba již dostala. Poté plátky nechte zaschnout. Před pokropením ran aktivním uhlím nechte orchidej na stole, aby na ni několik hodin nespadalo slunce.

Někteří pěstitelé také praktikují namočení růžice do vody s přidáním růstového stimulantu. Tento postup má smysl, ale zároveň je velmi riskantní. Je lepší namočit zásuvky, které mají alespoň několik kořenů, dokonce i ty vzduchové. A orchideje zcela bez kořenů mohou hnít. Je lepší je stimulovat třením listů. kyselina jantarová.

Způsoby resuscitace orchideje bez kořenů

Když bude vaše květina co nejvíce vyčištěna a zbavena shnilých kořenů, můžete ji začít znovu oživovat. Orchidej může růst kořeny několika způsoby:

  1. Zavěšen nad vodou, absorbující odpařující se vlhkost. Nalijte vodu do sklenice a umístěte výstup tak, aby se ho nedotýkal. Nezapomeňte vytvořit skleníkové podmínky zakrytím nádoby taškou.reanimace orchidejí nad vodou
  2. Částečně ponořený ve vodě. Metoda je vhodná pouze pro letní čas, za studena bude orchidej hnít. Umístěte jej do sklenice vody tak, aby byl kořenový límec ponořen ne více než 1 cm, a také zakryjte nádobou nebo sáčkem.orchidejová resuscitace ve vodě
  3. Na mechovém polštáři. Navlhčete sphagnum, vložte do láhve, nahoře položte orchidej a zakryjte skleník. Nezapomeňte nastříkat mech, aby byl neustále vlhký. A pod to můžete dát vrstvu expandovaného jílu a nalijte trochu vody na dno nádoby, pod oblázky.reanimace orchidejí v mechu
  4. V jedné keramzitu. Je lepší jej použít pro květiny, které částečně ztratily kořeny. Zbytek kořenů vložte do keramzitu do sklenice, kde už byla na dno nalita voda. Nemusíte zakrývat vrchol a nedělat skleník.Poté však každý den nastříkejte vrchní vrstvu, aby byla keramzit neustále vlhká.resuscitace orchidejí v keramzitu

Jakmile orchidej vyroste nové kořeny, můžete ji přesadit na trvalé místo v květináči se speciálním substrátem.

Resuscitace orchideje bez kořenů - analýza chyb

Zahrada

Dům

Zařízení