Jak začít s fialovým stromem doma - jacaranda, rostoucí ze semen doma

Už dlouho jsem snil o tom, že si dám rostlinu jako jacaranda; chci ji vypěstovat ze semen doma na jaře. Sazební materiál jsem našel na internetu a již jsem si ho objednal, zbývá jen objasnit podrobnosti. Jak dobře semena klíčí a musí být před výsadbou namočena? A jaký druh půdy se nejlépe používá pro sazenice a pro pěstované sazenice?

jacaranda rostoucí ze semen doma Pro fialově modrou barvu květenství se nazývá palisandr nebo fialový strom a pro tvar listů - kapradí. Je to vždyzelený strom jacaranda, pěstování ze semen doma je jednou z nejdostupnějších metod šíření. Jen proto, že v našem podnebí tyto tropické plodiny rostou na otevřeném poli na několika místech. Získat řízky bude skutečným problémem a získat semena, která jsou v naší době přepravitelnější, je mnohem jednodušší.

Jacaranda patří do čeledi bignonium a roste v přírodních podmínkách hlavně v teplé Brazílii. Vypadá majestátně a zároveň nádherně, zvláště když kvete. Svěží laty modrých, fialových nebo bílých květů hustě pokrývají větve. Listy tohoto stromu nejsou o nic méně krásné. Jedná se o celé větve s hluboce členitými segmenty, na nichž jsou hustě umístěny malé desky, jako vějířovité kapradiny.

Jacaranda - pěstování ze semen doma

jacaranda bonsai

Jacaranda je svou povahou poměrně velkou plodinou, protože její výška dosahuje 20 m. Kvůli své teplomilné a přizpůsobivé povaze se však často pěstuje jako pokojová rostlina. V tomto případě samozřejmě výška takových stromů nepřesahuje 3 m, navíc je snadné je omezit prořezáváním. Růžové dřevo je také atraktivní, protože se dobře hodí k tvarování. Vyrábí neuvěřitelně krásné bonsaje.

Jako pokojová kultura nejčastěji působí mimosolous nebo kapradina jacaranda.

Jak zasít semena

semena jacarandaSemena fialového stromu jsou dostatečně velká a dobře klíčí. Pěstování sazenic nebude obtížné:

  1. Semena zabalte do vlhkého hadříku a nechte je jeden den nabobtnat. To urychlí klíčení.
  2. Naplňte malé šálky nebo podnos směsí rašeliny a písku a hojně stříkejte.
  3. Rozetřete semena na povrch půdy a poté je posypte vrstvou směsi půdy o tloušťce asi 1 cm.
  4. Nádobu přikryjte fólií a nechejte na teplém místě s teplotou nejméně 22 ° C. Osvětlení v této fázi zatím nehraje žádnou roli.
  5. Nezapomeňte skleník provzdušnit a občas postříkat půdu.

První výhonky se objeví za 2-3 týdny. Po vyklíčení film odstraňte. Sazenice nyní potřebují dobré osvětlení, proto přesuňte plodiny do jižního okna. Tam budou růst rovnoměrně a nebudou se protahovat, i když doplňkové osvětlení nebude v zamračených dnech bolet. Ve dnech, kdy je venku příliš jasné slunce, zastíňte sazenice, aby se nespálily.

Jak se starat o fialové sazenice

jacaranda sazenice sazenicePéče o mladou jacarandu je založena na obecných zásadách pěstování jakýchkoli sazenic:

  • zalévání;
  • vrchní obvaz;
  • potápět se.

Půdu včas navlhčete, a když rostliny vytvoří pár pravých listů, přesaďte je do samostatných (nebo hlubších) šálků. Nyní můžete substrát diverzifikovat a zvýšit jeho výživnost.Chcete-li to provést, smíchejte jednu část po druhé. humus, pískujte a rašelinovou půdu a přidejte dvě části půdy. Tato půda je vhodná i pro dospělou jacarandu s dalšími transplantacemi.

Jak správně zasít semena jacaranda

Zahrada

Dům

Zařízení