Kontrola plevele v zeleninových záhonech

plevel v postelích Aby se zbavili plevelů v zeleninových záhonech, lze použít chemikálie. Plevele jsou velmi houževnaté rostliny, jejichž kořenový systém se může vyvinout do hloubky půdy až 2 m. Semena plevelů zůstávají životaschopná po dobu šesti let a mohou dokonce klíčit na hromadě kompostu. Výhonky plevelů se objevují o dva týdny dříve než výhonky plodin. Nebude možné úplně se zbavit plevelů na chatě, ale můžete snížit jejich počet.

Kontrola mladých plevelů

Je lepší bojovat proti mladým plevelům, protože jejich kořenový systém není dostatečně vyvinut, aby vydržel plevel. Můžete také snížit zelenou hmotu plevelů Fokinův plochý nůž... Nerozvinutý kořenový systém mladých plevelů nebude schopen zajistit nový růst. Kořeny škodlivé rostliny hnijí a stanou se vynikajícím hnojivem pro mladé dýně nebo jiné zeleninové plodiny. Tímto způsobem se můžete vypořádat s kyselými, mladými pampeliškami nebo jinými malými pleveli.

Nemůžete plevel, například pšeničnou trávu nebo vlaštovičník. I na malé části kořene vyroste nová plevel s vyvinutým kořenovým systémem.

Vysoká hustota plevelů na záhonu vyčerpá půdu a zabrání rozvoji kultivovaných rostlin. Takto odolné plevele je třeba kontrolovat pouze chemickými látkami.

Ovládání odolných plevelů

Pokud jsou na vaší zahradě zasazeny pěstované rostliny a poblíž se začnou líhnout klíčky plevelů, musíte s nimi bojovat pomocí herbicidů. Odřízněte dno plastové láhve a zakryjte tím mladý růst pěstovaných rostlin. Chráníte tak zeleninu a bylinky před chemikáliemi.

Abyste zabránili úniku slunečních paprsků, použijte tmavé plastové lahve.

Po zakrytí pěstovaných rostlin lze zahájit chemické ošetření. Rychle působící chemikálie, jako je Roundup, se používají k hubení plevelů. Roundup je herbicid, který trvá dva dny. Zničí jak zelenou hmotu, tak kořenový systém plevelů.

Postupujte podle pokynů k použití a jasného dávkování tohoto herbicidu, jinak existuje riziko poškození kořenového systému pěstovaných rostlin. Dávka pro každý typ plevelů je uvedena na obalu přípravku.

Po ošetření zahrady chemikálií počkejte tři dny a odstraňte zaschlou plevel. Během této doby působení herbicidu skončí. Plodiny lze zalévat.

Zahrada

Dům

Zařízení