Jak se zbavit plevelů na jejich chatě

plevel na webu Na chatě se plevele objevují o dva týdny dříve než pěstované rostliny. Stejně dobře snášejí i silné mrazy a letní vedra. Plevel je přímým konkurentem pěstovaným rostlinám. Vyčerpávají půdu v ​​postelích a nezanechávají žádný prostor pro rozvoj výsadby. Vzhledem k odolnosti semen plevelů vůči chemickému ošetření a jejich schopnosti zůstat životaschopnými po dobu až šesti let nebude možné se plevele na místě zcela zbavit. Je ale docela možné, aby boj proti nim trval méně času a úsilí. Zvažte několik způsobů, jak kontrolovat plevel.

Pěstování zeleného hnoje

Kořeny zeleného hnoje utlačují kořenový systém plevelů. Pokud zasejete žito do plevelů, pak za tři týdny plevele zemřou a hnijí. Budou vynikajícím hnojivem na půdu. Tato metoda je vhodná k odstranění pampelišek, divizny, trávníku a dalších plevelů s vyvinutým kořenovým systémem z místa. Nedoporučuje se odřezávat zelenou hmotu plochým řezačem Fokin, protože odříznutím části kořene můžete tyto plevele ještě znásobit. Tak jako sideráty můžete také použít ječmen a hořčici.

Umělé vyhoření plevelů

Oblast, kde nejsou pěstovány pěstované rostliny, může být pokryta průhledným celofánovým filmem. V poledne se takový film přelije vodou. Kapky, zaostřující sluneční světlo, fungují jako čočky. I ty nejodolnější plevele jsou spáleny slunečními paprsky.

Kořeny plevelů můžete také spálit chemickými látkami. K tomu se používají herbicidy.

Odstranění mladých plevelů

Mladé plevele lze odstranit lopatou a hráběmi. Vykopejte celou rostlinu, abyste zabránili šíření kořenů. Hrábě mohou odstranit horní část plevele. Mladý kořenový systém nebude schopen vyhodit nový výhonek a bude hnít bez slunečního světla. Zelenou hmotu plevelů lze přidat do hromady kompostu.

Pokud na nich nejsou žádná semena, můžete do kompostu přidat plevel. Pokud plevel po odkvětu odříznete a přidáte do hromady kompostu, pak když přidáte takový kompost do výsadbových jam, plevel se rozšíří po celém místě.

Některé plevele rostou pouze na kyselých půdách. Mezi nimi je kapradina, jitrocel a přeslička. Těchto plevelů se můžete zbavit změnou acidobazické rovnováhy půdy. Udělejte to pokropením hašeného vápna přes postele.

Plevel můžete odstranit také postřikem silným roztokem dusičnanu amonného. V 10 litrech vody musíte rozpustit 1 kg dusičnanu amonného. Plevel je třeba postříkat takovým roztokem, dokud se neobjeví sazenice pěstovaných rostlin.

Komentáře
 1. růže květina

  Ahoj! Letos jsem se rozhodl koupit 15 kachen mulard, z toho 2 samice. Když jim byly 2 měsíce a 10 dní, muži se začali pářit se ženami. Oddělil jsem ženy od mužů, nyní se muži páří s muži. Proč se tohle děje? Chtěl jsem dorůst až 4 měsíce, teď musím kráčet samce.

  • Natali

   Mulard jsou roční kachny. Nikdy se nechovají. Je možné přesně určit pohlaví ptáka nejdříve 3 měsíce. S největší pravděpodobností jednoduše nerozlišujete ženy od kačerů - toto je první. Druhou možností je, že váš pták může začít s kanibalismem, kdy kachny nejen okusují peří, ale dokonce se mohou navzájem zabíjet. Musíte krmit mulard až 4 měsíce, pouze pokud máte rádi tlusté kachny.Nezískávají maso a zvyšuje se tuková vrstva.

   • růže květina

    Ahoj Natalia! Děkuji za odpověď, ženy se liší od draků velikostí a také ženy jsou hlasité. Ve volné přírodě chodí jen kačer. Když jim bylo 1 měsíc, jedno káčátko klečelo na křídlech ostatních káčátek.

Zahrada

Dům

Zařízení