Amarantová kaše - snadná a zdravá

amarantová kaše Když se ovesné vločky nudí, vyvstává otázka, co vařit k snídani. Amarantová kaše je bezpečnou sázkou pro každou dietu. Má blahodárné vlastnosti, protože je bohatý na bílkoviny a hořčík. Ale nejdůležitější roli v něm hraje skvalen - antioxidant, který saturuje každou buňku kyslíkem a nakonec ji omlazuje. Kromě toho podporuje vylučování volných radikálů z těla.

Semena byliny jsou téměř 4x menší než quinoa (obilovina). Díky této struktuře získává jídlo neobvykle jemnou a vzdušnou strukturu. Kvůli tomu, co matky přinášejí do stravy svých dětí.

Amarantová kaše: snadný způsob vaření

Před zahájením vynikající snídaně se cereálie večer namočí. Jedna sklenice malých zrn se nalije tekutinou tak, aby je zcela zakryla. Produkt nechte nabobtnat při pokojové teplotě. Ráno začnou vařit amarantovou kaši:

  • voda je opatrně vypuštěna;
  • několikrát důkladně opláchněte pod tekoucí vodou;
  • nalil do hrnce;
  • přidejte 2,5 lžíce. kapalina (můžete mléko);
  • sůl;
  • přiveďte k varu a poté snižte teplotu;
  • kryt s víkem;
  • dusíme asi 15-20 minut.

Kulinářští odborníci doporučují pravidelně míchat hmotu, protože se ráda drží horkých pokrmů. Za čtvrt hodiny zrna absorbují vodu a získají viskózní konzistenci.

Jen málo lidí však ví, že pokud se do obilovin nezasahuje po vaření, pak se nikdy nespálí. Toto tajemství je na Kavkaze všeobecně známé. V této věci je nicméně nutné pozorování a rozvinutý intuitivní pocit.

Poté je miska rozložena na porcované talíře. Do každého z nich se přidá lžička zdravého kokosového oleje. Důkladně promíchejte, aby se rozpustil. Chcete-li mu dát originální sladkost, přinášejí hostesky Miláček nebo nějaký sirup. Podle potřeby můžete hustou amarantovou kaši zředit jemným mandlovým mlékem. Zvýší ořechovou chuť pochoutky a také ztenčí. Na konci je nevzhledný povrch zdoben chutnými lahůdkami.

Exotické satelity

Mnoho lidí samozřejmě rád používá sušené ovoce. Čerstvý banán doprovázený aromatickou papájou však udělá zázraky. Plody jsou oloupané a oloupané. Nakrájejte je na tenké kroužky nebo na malé kostky. Několik spirálových závitů je vyrobeno z banánových talířů. Střed kompozice zdobí kopec oranžové papáji. Vrch posypeme kokosovými vločkami.

Odborníci na výživu přesto doporučují vybírat sezónní ovoce. Obsahují nejvíce vitamínů. Pak se ukáže, že snídaně je lehká a božsky chutná. Navíc neobsahuje kapku lepku, což je pro mnohé často kontraindikováno.

Zahrada

Dům

Zařízení