Kuře s jablky v troubě: metoda vaření krok za krokem

kuře s jablky v troubě Pečené kuře s jablky v troubě bude skvělým doplňkem slavnostního stolu. Recept je běžný díky dostupným přísadám a vyvážené chuti.

Co je potřeba

Prvním krokem je příprava surovin.

Jak název napovídá, recept na kuře s jablky v troubě předpokládá přítomnost:

 • neřezaná jatečně upravená těla;jatečně upravené tělo
 • čerstvá jablka;čerstvá jablka
 • zakysaná smetana nebo majonéza na potahování;zakysaná smetana
 • sůl, pepř, česnek, koření a bylinky podle chuti.koření

Z inventáře budete potřebovat:

 • mísa nebo malý kastrol;Miska
 • česnek;česnek
 • nůž;ostrý nůž
 • nit a jehla;
 • trouba.trouba

Jak vařit kuře s jablky v troubě

Když je vše, co potřebujete, připraveno, můžete začít moření:

 1. Jsou vytlačeny 1–2 stroužky česneku, smíchané s kořením a bylinkami. Můžete použít hotové kuřecí směsi a koření si vyzvednout sami. Nejčastěji se používá tymián, rozmarýn, majoránka, hřebíček, paprika a bazalka.smíchejte koření
 2. Chlazené tělo se promyje studenou vodou, veškerý přebytečný tuk se z něj odřízne. Uvnitř i zvenčí je nejprve maso pokryto připravenou směsí, poté zakysanou smetanou (majonéza).kostru namažte kořením
 3. 5-6 jablek se umyje a opaří vroucí vodou. Jádro je nakrájeno z ovoce nakrájeného na polovinu. Každá polovina vytvoří 3-4 plátky. Všechny kusy jsou položeny co nejtěsněji do všech dutin jatečně upraveného těla. Otvory jsou šité robustní jehlou a robustní látací nití. Dlouhé konce jsou ponechány, aby se později snadno odstranily přílohy.kuře naplňte jablky
 4. Kuře plněné jablky v troubě je třeba před pečením nechat alespoň půl hodiny. Během této doby bude jablko i maso nasycené kořením. Zatímco pták marinuje, trouba se ohřívá na 180 stupňů. Jatečně upravené tělo je položeno na plech na pečení, namazaný rostlinným olejem. Kuře s jablky v troubě musí vařit 1,5-2 hodiny, v závislosti na hmotnosti ptáka. Aby se zabránilo vysychání pokožky, je pravidelně zalévána rozpuštěným tukem a uvolňována jablečný džus... Takže zůstane šťavnatá a pokrytá zlatou kůrou.šťavnaté kuře s jablky v troubě

Hotové maso je položeno na misku, vlákna jsou vytažena. Kuře se před podáváním nakrájí. Jablka jsou naskládána na talíř s ptákem. Mohou to být samostatná příloha nebo jen příchuť masa.

Nejčastěji se doporučuje vyrobit lehkou přílohu ze zeleniny pro kuře s jablky.

Užitečné rady

aromatické kuře s kořenímV jatečně upraveném těle lze provést několik vpichů, aby bylo maso lépe nasyceno kořením. Přidání směsi kurkumy a kari do povlaku dodá zlatou barvu. Lžíce medu dodá rudou kůrku a příjemnou sladkost.

Po plnění a šití je lepší uvázat kuřecí stehna. Jatečně upravená těla jsou tedy smažena rovnoměrněji.

Je lepší vzít tlusté nitě a jehlu s velkým okem. Velké stehy jsou vyrobeny, aby bylo snazší je později vytáhnout. Současně by jablka neměla vyčnívat nebo vypadávat z mezer, šťáva by neměla vytékat.

30-40 minut předtím, než je drůbež připravena, můžete dát na plech několik dalších jablek a péct. Budou absorbovat chuť a aroma kuřete a koření a budou úplnou ozdobou masa.

Kuře s jablky v troubě je plněné zeleným ovocem. Dodávají masu příjemnou kyselost a absorbují přebytečný tuk.

Po upečení si pevnější dužina zachovává svůj vzhled. A aby neztmavly, jsou plátky nastříkány citronová šťáva.

podávejte kuře ke stoluPřipravenost masa se kontroluje párátkem.Měl by snadno vstoupit a z otvoru by měl vytékat čistý džus bez krve.

Nejužitečnější možnost vaření je v pečícím rukávu. Vůbec nevyžaduje přidání rostlinného oleje a pokožka se nespálí. Šťáva, která vyteče, bude stačit. Neopařuje se z několika provedených vpichů. Pták v balíčku vždy zůstane šťavnatý. A aby se vytvořila kůra, rukáv se otevře shora 10-15 minut, než bude připraven.

Jak urychlit vaření

prázdnýCelé kuře se vaří 2-3krát déle než jednotlivé porce. Podle toho můžete jatečně upravené tělo předem nakrájet nebo koupit svůj oblíbený druh masa (prsa, stehna, paličky).

V této verzi je maso marinováno bez majonézy nebo zakysané smetany: dostatek koření. Plátky jablek jsou umístěny mezi plátky. Z výše uvedeného se vše nalije malým množstvím oleje. V procesu připravenosti vynikne šťáva a tuk, takže bude potřeba pouze lehkou kůru a vyloučit spálení pokožky. Vaření se sníží na 30-50 minut, v závislosti na typu a velikosti kusů, zvolené teplotě vaření (obvykle 180-200 stupňů).

Je snadné diverzifikovat jídlo na slavnostním stole tím, že trochu experimentujete s přísadami. Například se navrhuje doplnit spíše neutrální chuť jablek přidáním skořice nebo švestek. Tyto přísady dodají známému pokrmu zcela novou chuť.

Kuře s jablky v troubě je běžnou kombinací pro příležitostnou nebo slavnostní večeři. Recept je snadný, nevyžaduje mnoho přísad.

Video recept na kuře s jablky a pomeranči v troubě

Zahrada

Dům

Zařízení