Místnost abutilone onemocněla. Jak pomoci rostlině?

Vnitřní abutilon potěší majitele svým kvetením Každý živý tvor, ať už je to rostlina nebo domácí zvíře, vstupuje do neviditelného spojení s obyvateli. Některé z květů se proto nedoporučují chovat v obytných místnostech. Mnoho obyvatel okenních parapetů má léčivé vlastnosti. Room abutilon je navržen tak, aby přinesl do vašeho domova klid a pohodu. Uvažování o krásných listech a velkých květinách zmírňuje stres. Tam, kde vnitřní javor roste, dochází ke konfliktům méně často.

Vlastnosti domácího javoru

Okrasné listy domácího javoru

Vnitřní javor abutilone nemá se stromem nic společného. U listů podobného tvaru dostal přezdívku javor. Ve skutečnosti pochází z Malvaceae, nejbližší příbuzný pro něj je burza, známá všem. Rodák z tropických zemí je vybíravý ohledně teploty okolí a osvětlení.

Milují rostlinu pro její dlouhé a bohaté kvetení. I za nepříznivých podmínek kvete vnitřní javor, ale méně. Normální kvetení od dubna do listopadu se za příznivých podmínek může změnit na celoroční.

S dobrou péčí Abutilone kvete po celý rokRostlina perfektně reaguje na údržbu chaty nebo balkonu během teplé sezóny. Zároveň jsou její stonky posíleny, listy jsou hrubé a je méně kolonizován škůdci. Jednou z nejdůležitějších podmínek pro dekorativnost vnitřního abutilonu je tvorba keře silným prořezáváním.

Vnitřní javorová agrotechnika

Pro dobrý vývoj rostlin je nutná úrodná lehká půda.Rostlina miluje rozptýlené světlo, jako pod korunami stromů, ale netoleruje přímé sluneční světlo déle než 2 hodiny denně. Nemusí to být spalující polední světlo.

K výsadbě potřebujete úrodnou lehkou půdu. Může se skládat ze stejných částí:

 • rašelina;
 • listový humus;
 • travnatá půda;
 • písek a vermikulit.

Přidejte drcené uhlí do půdy. Můžete si vzít hotovou půdu pro sazenice zahradních plodin, ale přidejte perlit, písek, vermikulit a dřevěné uhlí. Odvodnění je uspořádáno z keramzitu, oblázků nebo drcené borové kůry. Hrnec by měl být vhodný pro velikost kořenového systému.

Letní teplota vzduchu do 25 0, v zimě je limit 15, ale je nebezpečné udržovat tuto teplotu po dlouhou dobu, objeví se hniloba kořenů. Vlhkost vzduchu 60% je dostačující, ale rostlina si sama vytváří potřebné mikroklima bez postřiku. Zalévání vnitřního abutilonu by mělo být systematické. Hrouda Země je vždy udržována vlhká bez stojaté vody.

Je třeba poznamenat, že zalévání se provádí měkkou vodou bez zbytkového chloru, někdy je žádoucí ji okyselit, aby se pH půdy udržovalo pod 7 jednotkami. Hnojiva se aplikují dvakrát měsíčně po hojném zalévání, pouze během vegetačního období. V zimě, pokud je rostlina v důchodu, je sledována pouze zemská hrudka, která by měla být mírně vlhká.

Abutilon dává přednost trvalému pobytuRostlina miluje sprchu a otírá listy vlhkým hadříkem. Nereaguje žádným způsobem na postřik; v létě se kvůli kapičkám vody zaměřené na listy může popálit.

Rostlina nemá ráda časté transplantace a průvan. Místnost abutilone je bolestivá pro změnu místa pobytu. Zároveň se vděčně věnuje náležité péči a těší se z rychlého růstu a kvetení.

Možné problémy s péčí

Žluté listy jsou známkou choroby rostlin.Krásná květina přitahuje oči ostatních. Pouze zkušený květinář si může všimnout prvních jemných příznaků, že rostlina je nepohodlná. Pak pozorný majitel okamžitě najde příčinu a pokusí se ji odstranit.Ale každá akce, i rychlá, dá výsledek za 2 týdny. Při péči o rostlinu proto musíte být trpěliví. Bylo by hezké vést si deník krmení, vyšetření a ošetření.

Zjevné známky tísně budou:

 • Listy Abutilone zbarví žlutě a spadnou;
 • listy suché;
 • pupeny jsou upuštěny;
 • květina přestane růst.

Všechny tyto potíže mohou nastat ze dvou důvodů - podmínky zadržení se změnily a staly se nepřijatelnými, rostlina byla obývána hmyzími škůdci.

Rez na abutilonových listechNejběžnější příčinou je změna barvy listů. Zvažme důvody podrobněji. List je zelený kvůli tvorbě chlorofylu fotosyntézou. Tento proces zahrnuje mnoho složitých komponent. Pokud listy abutilonu zblednou a zožltnou, nedostatek světla může být hlavní příčinou. Je nutné přemístit rostlinu na světlo, ale zvyknout si na změnu postupně, poprvé zastínění. Současně je třeba mít na paměti, že přímé sluneční světlo může přispět k vyblednutí a odstranění pestrosti listů.

Abutilon poškozený roztočemStejné znamení bledosti listů bude roztoč, který se usazuje na jemném listu zespodu, se velmi rychle množí v kolébce sotva viditelných pavučin a vysává šťávy z rostliny. Pokud není zaškrtnuto, abutilon ztratí listy. Fytovermový insekticid s týdenním ošetřením je nejvhodnějším enzymatickým přípravkem za pokojových podmínek. Tři ošetření za sebou, poté sledování stavu.

Sušení konců listů signalizuje nedostatek vlhkosti, musíte zalévat. Možná je vzduch v místnosti příliš suchý, pak musíte přes baterii přehodit vlhký hadřík, který sníží teplotu a zvýší vlhkost.

Rostlina postrádá vlhkostS průvanem a prudkým poklesem teploty abutilon nevyhnutelně ztrácí listy. Totéž se však stane, když hrouda Země vyschne nebo bude zaplavena rostlina. Kořeny by neměly plavat ve stojaté vodě. Proto po zalévání, po hodině, je voda vypuštěna z pánve. Pokud se ve světle abutilonu listy zvlní a zbarví žlutě, rostlina požádá o stínování.

Signálem problémů s kořenovým systémem bude poklesnutí listů ve vlhké půdě, když se teplota obsahu nezměnila. Žloutnutí listů a opad listů naznačuje čas revize kořenů. Pokud však v zimě listy abutilonu zožltnou a spadnou, větve jsou odkryté, může to být spící čas, záleží na odrůdě. Spící keř není krmen nebo prořezáván až do jara.Rostlina potřebuje pomoc

Existují zpravidla rostliny, které jsou oslabené nebo jsou na jednotce intenzivní péče, jsou špatně zalévány, nehnojí nebo nepodávají poloviční dávku hnojení. Vyjmutí z banku a revize kořenů se provádí jako poslední. Postup pro rostlinu je bolestivý.

Schéma výzkumu listů AbutilonŽloutnutí listů abutilonu je spojeno s mnoha faktory. Jedním z nich je nedostatek výživy. Kresba na listech vypráví o prvku, který rostlině chybí:

 • železo se stanoví žloutnutím mezi nádobami;
 • hořčík vytvoří na okrajích rám;
 • zinek najdete ve skvrnách na starých listech;
 • dusík a síra vytvoří žloutnutí s výraznými žilkami.

Indikátorem nedostatku železa budou mladé horní listy, ve kterých jsou žíly zelené a žloutnutí se šíří. Pokud rostlině nepomůžete, následující listy budou vypadat velmi bledě. Nejlepší je oblékat se na listy s Ferrovitem.

Abutilon postrádá železoHladovění hořčíku je detekováno spálenými okraji nebo chlorózou starých spodních listů. Hořčík se v rostlině přerozděluje ve prospěch mladých listů a pupenů. Pokud rostlinu v průběhu času nekrmíte rozpustnou hořčíkovou solí, listy se zkroutí a zvlní, okraje vyschnou. V krmné směsi musí být přítomen síran hořečnatý.

Abutilon vyžaduje podávání síranu hořečnatéhoHladovění způsobené nedostatkem dusíkatého krmení a síry vypadá téměř stejně. Obecné žloutnutí a skartace listů, slabý růst keře nebo jeho nepřítomnost naznačuje nedostatek výživy, zejména proto, že tato pokojová rostlina miluje přírodní extrakty z organických hnojiv.

Na otázku: abutilon neroste, co mám dělat? - odpověď spočívá v úplné analýze situace. Pokud je kořenový systém zdravý, postačí pro vývoj rostliny kus země a doba odpočinku nepřišla, je nutné rostlinu nakrmit.

Nemocné listyV každém konkrétním případě je však nutná pomoc s radou zkušeného pěstitele, zvláště pokud abutilon upustí pupeny, listy a stojí nahý. Při získávání květů není špatné znát jeho rozmanitost, pak si můžete přečíst o jeho biologických vlastnostech v referenční literatuře.

Video o pěstování abutilonu

https://www.youtube.com/watch?v=V0Qzqzs5doU

Zahrada

Dům

Zařízení