Čtyři způsoby, jak urychlit zrání avokáda na domácím videu Bonus plus

Moje děti mají velmi rádi avokádo a na svátky se je vždy snažím hýčkat lahodným salátem z tohoto exotického ovoce. Ale naposledy na trhu narazil na více zelených plodů, ale nejsou příliš chutné. Řekněte mi, je možné urychlit dozrávání avokáda doma a jak na to? Děti nechtějí čekat, až dozrají samy a vyžadují sladkosti.

zelené avokádo Zelené „hrušky“ se silnou vrásčitou slupkou a obrovskou kostí uvnitř jsou avokádo, tropické ovoce, které si našlo své místo v kulinářském výklenku mezi labužníky. Zralé plody jsou velmi chutné a aromatické, s jemnou nasládlou dužinou. Není však vždy možné vybrat zralé avokádo, což je obzvláště obtížné pro začátečníky, protože to vůbec není jako naše zahradní ovoce. Vezměme si například švestky: jak zrají, mění svou zelenou barvu na modrofialovou nebo bílo-žlutou, ale avokádo, jak bylo zelené, zůstává dobře, až na to, že získává jiný odstín.

Samozřejmě, stejně jako všechny druhy ovoce, exotické v průběhu času dozrají, ale co dělat, když se nemůžete dočkat? Jak urychlit zrání avokádo domaco nejdříve si užít voňavou krémovou dužinu?

Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, a to:

  • v mikrovlnné troubě pod víkem;
  • v troubě, ve fólii;
  • v papírovém sáčku s ovocem;
  • v lednici (pro již nakrájené ovoce).

Zelené avokádo má světle zelenou slupku, maso je tvrdé a bez chuti, s hořkou a koláčovou notou.

Rychlé zrání v mikrovlnné trouběmikrovlnná trouba

Pomocí mikrovlnných vln můžete získat měkké avokádo místo tvrdého zeleného oblázku za méně než minutu. To vyžaduje:

  • nakrájejte ovoce vidličkou;
  • umístěte na talíř pod speciální víko vhodné pro použití v mikrovlnné troubě;
  • zahřejte po dobu 30 sekund.

Pokud je ovoce příliš zelené, měla by se doba ohřevu zdvojnásobit.

Topení v trouběavokádo ve fólii

Bude trvat déle, než se avokádo „dostane“ do plynové nebo elektrické trouby. Nejprve musí být ovoce zabaleno do potravinové fólie a samotná trouba musí být zahřátá na 200 stupňů. Poté vložte avokádo na plech a nechte 10 minut ve skříni.

Zrání papírové trikyavokádo v sáčku

Pokud čas vyprší, můžete dát zelené avokádo do celého papírového sáčku, který obsahuje jablka, která musí být zralá, a dobře ho zavřít. Zralé plody emitují plynný ethylen, který zase pomáhá avokádu rychleji zrát a za pár dní bude měkké a sladké.

Místo jablek můžete použít banány nebo rajčata nebo dát všechny produkty dohromady do jednoho sáčku - čím více jich bude, tím rychleji avokádo dozraje.

Jak urychlit zrání již nakrájeného ovoce?filmové avokádo

Pokud se nedostatek zralosti avokáda projeví až po krájení, ovoce nevyhazujte. Po posypání citronovou šťávou je lepší poloviny pevně zabalit do igelitu, aby se dužina neztmavila. Avokádo zabalené ve fólii vložte do plastové nádoby s víkem a vložte do chladničky, kde samo o sobě časem dozrává.

Jak vidíte, dokonce zelené avokádo je docela možné jej použít při vaření, pokud s ním provedete několik jednoduchých manipulací, v důsledku čehož ovoce získá svou jedinečnou zralou chuť.

Přečtěte si také článek: jak pěstovat avokádo doma?

Video o tom, jak udělat zelené avokádo zralé s vroucí vodou

Zahrada

Dům

Zařízení