Pěstování rozmarýnu na zahradě - jak mít po celé léto voňavé zelené

pěstování rozmarýnu v zahradě

Skuteční labužníci si prostě neumí představit maso zejména jehněčí, bez původní rozmarýnové chuti. Pokud také milujete toto koření a rostoucí rozmarýn v zahradě zajistí celoroční zásobování voňavé listy. Poměrně nenáročná povaha rostliny umožní zvládne to i začátečník. Poté, co jste našli vhodné místo pro rozmarýn, můžete podívejte se, abyste získali svěží keř, jen příležitostně se na něj dívali pomocí konve.

Rostoucí rozmarýn v zahradě - kde je lepší sázet

Pro kořeněnou rostlinu nejvíce slunná oblast, chráněná před větrem. Rosemary je velmi náročná na světlo a teplo. Záhon v průvanu, kde vlhkost často stagnuje, není pro něj. Je to lepší vybavit zahradní postel na slunné straně, můžete na svahu. V částečném stínu rozmarýn bude také schopen růst, ale pouze větve se budou táhnout a vůně nebude taková expresivní.

Půda pro voňavou trávu by měla být lehká, vápenatá. Je-li země těžká, musí být postel oplodněna a uvolněna přidáním humus, písek a rašelina. Je bezpodmínečně nutné se postarat o odvodnění položením rozbité cihly na dno díry. Není nutné sazenici příliš prohlubovat.

Péče o zahradu rozmarýn

Pikantní bylina nezpůsobí mnoho problémů. Bude stačit občas se podívat do zahrady a:

  • voda jednou týdně (pokud prší, nebudete potřebovat další zalévání);
  • uvolněte půdu kolem keře tak, aby se nevytvořila kůra;
  • plevel, odstraňování plevelů;
  • na jaře nalijte několikrát infuzi divizny;
  • počátkem podzimu krmte superfosfátem.

Vytváření keřů lze provádět současně s řezáním výhonků pro kulinářské účely. Starý zarostlý rozmarýn lze na začátku jara omladit drastickým odříznutím téměř na pařezu.

Funkce: zimní zahradní rozmarýn

Bohužel v našich podmínkách, počínaje průměrem pruhy, rozmarýn v zemi nezimuje. Na jihu se můžete pokusit dobře schovat zahradní postel, ale pouze pokud v zimě teplota neklesne pod 10 ° mrazu. Na na zbytku území naší vlasti je třeba odnést keře na zimu do domu. K tomu by měly být vykopány a zasazeny do hrnců. v opačném případě bude nutné každý rok koření znovu zasadit.

Rosemary může přezimovat v chladné místnosti, ale ano by měl být lehký. Zalévání v tomto případě by mělo být minimální, pouze na keře vůbec nevyschly. Pokud bude hrnec teplý, měl by být napojen častěji (přibližně jednou týdně). Ale musíte odmítnout krmení - nechte keř bude odpočívat. Na jaře, když projdou mrazy a půda se zahřeje, rozmarýn lze vrátit do zahrady.

Video o pěstování rozmarýnu v zahradě

Zahrada

Dům

Zařízení